Forum Filatelistyka.org Strona Główna Filatelistyka.org
Forum dla filatelistów i użytkowników portalu www.filatelistyka.org
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wiele znaczkow zagranicznych

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Filatelistyka.org Strona Główna -> Wycena znaczków
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maczka




Dołączył: 19 Lis 2006
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 1:52, 19 Lis 2006    Temat postu: Wiele znaczkow zagranicznych

Witam stałem sie posiadaczem wielu znaczków Polskich i zagranicznych, głownie sa to znaczki komunistyczne Lenin, propaganda i te sprawy. Mam znaczki z Francji , Bułgarii , DDR, ZSRR, Czechosłowacji, Węgier... wszystkie sa mniej wiecej z okresu od lat 50-70.

Oraz mam znaczki które mnie szczegolnie interesuja do wyceny. Sa to znaczki z Adolfem Hitlerem, symbolami SS, , pałacami itd. Znaczki te pochodza z lat 1941-43.

I znaczki z podobizna Józefa Piłsudskiego z roku 1934.


Nie jestem kolekcjonerem , po prostu wiele znaczków wpadło mi całkiem przypadkowo w rece, i chciałbym aby na tym skorzystał mozliwy kupiec oraz ja. zapewne obu nam wyjdzie to na dobre. Dlatego bardzo prosze o wycene.

Jesli beda jakies konkrety i glebsze pytania to porobie fotki i wrzuce...

dzieki z góry i pozdrawiam.

P.S. ładnie macie rozbudowane forum, sam posiadam własne tematyczne , ale poki co nie jest tak rozwiniete... poracujcie nad wygladem to duzo daje Wink jeszcze raz pozdrawiam i czekam na odp.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mariusz




Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 157
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: śląskie-mikołowskie

PostWysłany: Nie 11:59, 19 Lis 2006    Temat postu:

witam serdecznie,
znaczki polskie możesz podejrzeć i wycenić w naszym katalogu. Zagraniczne na [link widoczny dla zalogowanych] Natomiast na znaczki III Rzeszy bym się zbytnio nie napalał, Hitler chciał być wielki i na znaczkach chyba mu się to udało bo naprodukowali tego masę Smile z jego facjatą. Na freestampcatalogue.com jest bodajże osobny dział odnośnie tego rozdziału historii, więc możesz porównać swoją kolekcję. Pomoże Ci też dział na Allegro:
[link widoczny dla zalogowanych]
gdzie wystawiają właśnie z tego okresu znaczki.
Myślę że na początek tych parę drobnych wskazówek pozwoli Ci ustalić mniej więcej wartość Twojego zbiorku. Gdybyś czuł że coś ma jakąś większą wartość lub nie uda Ci się znaleźć we wspomnianych wcześniej katalogach, wrzuć skan na fotosik.pl, postaramy się to zidentyfikować i oszacować.
3maj się.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
astaron




Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 920
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Mikołów

PostWysłany: Nie 21:05, 19 Lis 2006    Temat postu:

Do cen z freestampcatalogue podchodziłbym z pewna ostrożnością Smile Po pierwsze - nie jest to - wbrew nazwie - żaden katalog, ale cennik holenderskiej firmy Postbeeld, po drugie - nie ma tam praktycznie znaczków stemplowanych (trochę tylko w sekcji "zielonej"), po trzecie - nie ma większego sensu przekładanie cen z Holandii na ceny w Polsce - inne realia rynkowe Smile
Generalnie - nie ma sensu za bardzo sie podniecać cenami w tym czy w innym katalogu - po pierwsze za znaczki popularne nikt nie zapłaci ceny katalogowej (dla porównania - za 1 € wg katalogu Michel na giełdzie płaci się 0,40 - 2 zł, (w zależności od kraju i tematu); w sklepach czasem dochodzi do 2,5 - 3 zł - głównie za trudniejsze do zdobycia zamorskie serie tematyczne). Oczywiście nie mówię tu o masówce - bo tę kupuje sie przeciętnie po 4-10 gr za znaczek (lub na wagę Smile )
Znaczki niemieckie z lat 40-tych - materiał u nas popularny i łatwy do zdobycia, stąd ceny generalnie niskie. Rarytasów żadnych też tam nie ma - może poza ostatnim wydaniem z kwietnia 1945 (SA i SS). Hitler - jeśli to znaczki z wydań obiegowych to wartość groszowa Sad


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Filatelistyka.org Strona Główna -> Wycena znaczków Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin